Rejestr zmian
Począwszy od 24 września 2010 r. w Muzeum Narodowym w Warszawie będzie można oglądać wystawę czasową pt. "Chopin - ikonosfera romantyzmu".
"Chopin - ikonosfera romantyzmu" (24 września - 14 listopada 2010) |
"Chopin - ikonosfera romantyzmu" (24 września - 14 listopada 2010) |
Szanowni Państwo! Uprzejmie informuję, iż począwszy od 24 września 2010 r. w Muzeum Narodowym w Warszawie będzie można oglądać wystawę czasową pt. "Chopin - ikonosfera romantyzmu". Wystawa przygotowana jest dla uczczenia 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina. Prezentowanych jest 200 dzieł najwybitniejszych artystów polskich i francuskich epoki romantyzmu. Po raz pierwszy od wielu lat oglądać można obrazy Eugène’a Delacroix, Jean-Auguste-Dominique’a Ingres’a, Paula Delaroche’a. Eksponowane są też obrazy Piotra Michałowskiego, Henryka Rodakowskiego, Józefa Simmlera, Jana Matejki, Artura Grottgera i innych. Wystawa jest próbą odtworzenia artystycznego imaginarium Warszawy i Paryża czasów Chopina. Zgromadzone na wystawie dzieła malarskie, rysunki, ryciny, rzeźby oraz fotografie otwierają przed widzem świat ikonosfery, na który składają się zarówno tematy właściwe sztuce wysokiej, jak i przedstawienia życia codziennego, a także upowszechniająca się wówczas ilustracja prasowa. Komisarze wystawy: Iwona Danielewicz i Andrzej Dzięciołowski |
"Chopin - ikonosfera romantyzmu" (24 września - 14 listopada 2010)
Szanowni Państwo!
Uprzejmie informuję, iż począwszy od 24 września 2010 r. w Muzeum Narodowym w Warszawie będzie można oglądać wystawę czasową pt. "Chopin - ikonosfera romantyzmu".
Wystawa przygotowana jest dla uczczenia 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina. Prezentowanych jest 200 dzieł najwybitniejszych artystów polskich i francuskich epoki romantyzmu. Po raz pierwszy od wielu lat oglądać można obrazy Eugène’a Delacroix, Jean-Auguste-Dominique’a Ingres’a, Paula Delaroche’a. Eksponowane są też obrazy Piotra Michałowskiego, Henryka Rodakowskiego, Józefa Simmlera, Jana Matejki, Artura Grottgera i innych.
Wystawa jest próbą odtworzenia artystycznego imaginarium Warszawy i Paryża czasów Chopina. Zgromadzone na wystawie dzieła malarskie, rysunki, ryciny, rzeźby oraz fotografie otwierają przed widzem świat ikonosfery, na który składają się zarówno tematy właściwe sztuce wysokiej, jak i przedstawienia życia codziennego, a także upowszechniająca się wówczas ilustracja prasowa.
Komisarze wystawy: Iwona Danielewicz i Andrzej Dzięciołowski